м. Хмельницький, вул. Свободи, 48

У 2014 році зареєструвати права на нерухоме майно та їх обтяження можна буде за спрощеною процедурою

Послуги

11 лютого 2014 року набирають чинності нові Порядки: Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень

і Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868. До цього моменту дані відносини регулюються аналогічними чинними Порядками, затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 22 червня 2011 року № 703.
    До основних змін, що запроваджуються з набранням чинності нових Порядків, можна віднести наступні:
    1. Державна реєстрація обтяжень нерухомого майна може проводитися одночасно з державною реєстрацією права власності на таке майно. Відповідно до діючого сьогодні Порядку, необхідно спочатку зареєструвати право власності, а потім окремо подавати заяву щодо реєстрації прав, похідних від права власності (іпотека, арешт накладений судом та іншими компетентними органами тощо).
    2. Подавати документи для проведення державної реєстрації прав можна буде двома способами: шляхом особистого звернення заявника (діючий сьогодні спосіб) або шляхом надсилання поштою чи кур’єрською службою (новела). Вказана новела має значно спростити процедуру.
    3. Запроваджено нову процедуру проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну втрачених, пошкоджених, зіпсованих документів, виданих компетентним органами до 1 січня 2013 року. Для цього заявник повинен буде подати органові державної реєстрації прав: завірену в установленому порядку органом, що видавав документ, копію примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа та оголошення про втрату документа у регіональних друкованих засобах масової інформації за місцем розташування нерухомого майна, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом.
    4. Розмежовано перелік документів, які має подавати особа, що залучала кошти (забудовник), та безпосередньо сам інвестор – при проведенні державної реєстрації прав на новозбудований або реконструйований об’єкт нерухомості, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб.

У 2014 році зареєструвати права на нерухоме майно та їх обтяження можна буде за спрощеною процедурою

11 лютого 2014 року набирають чинності нові Порядки: Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень

21 Январь 2014 Подробнее...

Спрощено процедуру державної реєстрації друкованих ЗМІ

Про це йдеться в наказі Міністерства юстиції України № 2623/5 від 12 грудня 2013 року «Про внесення змін до Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації».

17 Январь 2014 Подробнее...

Пройшла Перша спартакіада нотаріусів України

20 вересня 2013 року в Мелітополі (Запорізька область) відбулася Перша спартакіада нотаріусів України, в якій

17 Январь 2014 Подробнее...